Neverjetno

Zanimivo o šoli in šolstvu

1. Ste vedeli, da je v indijski šoli z imenom City Montessori kar 32.000 učencev.
  2. Na Norveškem otroci začnejo šolo, ko dopolnijo 4 leta, tako da je vedno nekdo nov v razredu.
  3. Najstarejša šola na svetu je kraljeva šola v Canterburyu v Angliji. Ustanovljena je bila leta 597.
  4. Najvišja šola na svetu je v Tibetu in je na višini 5373 metrih nadmorske višine.
  5. Šole v Franciji imajo najkrajše šolsko leto in najdaljše šolske dni.
  6. Poletne počitnice v Čilih trajajo od sredine decembra do zgodnjega marca.
  7. Ali ste vedeli, da so v Bolgariji šolarji doma (na počitnicah) mesec dni več kot pri nas.
  8. Ali veste, da na svetu vsak peti otrok ne hodi v šolo (vse skupaj 303 milijonov otrok na svetu).
  9. V Afriki, v Ugandi, izvajajo nacionalno preverjanje znanja od otrokovega 3. leta starosti, in sicer dvakrat letno po en teden, več ur dnevno. Testiranje je del vrtčevskega programa.

Marko Planinc, Jurij Fortuna